ŞARTLAR & KOŞULLAR

 

 1. Genel

İşbu hüküm ve koşullar 429897-5 ticaret sicil numaralı House of Silk Tekstil Ltd. Şti. 'den (bundan böyle "HOFSİLK" veya "biz" olarak anılacaktır) HOFSİLK internet sayfası, telefon internet sayfası veya aplikasyon aracılığı ile müşteriler (bundan böyle "siz" olarak anılacaktır) tarafından verilen tüm siparişler için uygulanacaktır.

Hofsilk.com’u kullandığınızda ve/veya bir sipariş verdiğinizde, burada belirtilen şart ve hükümlere tabi olduğunuzu kabul etmiş olursunuz. Lütfen, siparişinizi vermeden önce şartları dikkatle okuyunuz.

Yalnızca, vesayet altında olmayan ve bir tüzel olarak hareket etmeyen, ikamet adresi KKTC hariç olmak üzere 18 yaş veya üzeri kişiler ve posta yönlendirme kuruluşları sipariş verebilir.

Belirli bir zamanda Hofsilk.com’a herhangi bir ürün veya hizmetin dahil edilmesi, bu ürün veya hizmetlerin her an mevcut olduğu anlamına gelmez veya mevcut olacağını garanti etmez. Bir ürünün satışını herhangi bir zamanda durdurma hakkını saklı tutarız.

Tarafınıza önceden haber vermeden bu Şartları zaman içerisinde değiştirme hakkımızı saklı tutarız. Sipariş için geçerli olacak şartlar, siparişinizi verdiğiniz an itibariyle Hofsilk.com’da yer alan şartlar olacaktır.

HOFSİLK, size mümkün olan en iyi online işlem deneyimini sağlamayı arzu eder. Bunu mümkün kılmak için, hizmetlerimizin hiçbir şekilde aksamadan yürümesini sağlamak zorundayız. (i) Faaliyetimize, ürünlerimize veya hizmetlerimize zarar verebilecek veya bunları olumsuz etkileyebilecek hiçbir içerik veya materyal yayınlamamayı, yaymamayı, dağıtmamayı, yüklememeyi veya tanıtmamayı; (ii) diğer kullanıcıların Hofsilk.com sitesini kullanmalarını kısıtlayıcı, engelleyici veya zorlaştırıcı, ya da sitenin güvenliğini olumsuz etkileyici şekilde davranmamayı veya bu yönde bir araç kullanmamayı, veya (iii) sitede gezinti veya arama yapmak, ya da siteden içerik kopyalamak için herhangi bir cihaz kullanmamayı veya herhangi bir motor, yazılım, araç, sistem, program veya başka bir cihaz veya mekanizma (örümcekler, robotlar, böcekler, avatarlar veya akıllı ajanlar dahil olmak üzere) kullanmaya teşebbüs etmemeyi kabul ve teyit edersiniz. Bu maddeyi veya bu şart ve hükümler içerisinde yer alan başka bir maddeyi ihlal eden bir kullanıcının siteye erişimini derhal yasaklama ve hesabını kapatma hakkımızı saklı tutarız.

 

 1. Fiyatlar ve gönderi bedelleri

Hofsilk.com’da görülen fiyatlara yasal KDV dahil olup gönderi bedelleri hariçtir. Her sipariş için gönderi bedeli, siparişinizin boyutundan veya ağırlığından bağımsız olarak aynı olacaktır. Her gönderi şekline ilişkin fiyat, siparişin ödemesi yapılırken net bir şekilde belirtilir. Eğer siparişinizi bir kerede eksiksiz olarak teslim edemezsek ve birden fazla gönderi halinde teslim etmek zorunda kalırsak, sonraki gönderiler için ek ücret alınmaz. Mağazada, katalogda ve internette belirtilen fiyatlar değişiklik gösterebilir.

 1. Sipariş verilmesi / sözleşme yapılması

Kullanabileceğiniz mevcut sipariş seçenekleri Hofsilk.com’dur. Daha fazla bilgi için lütfen müşteri hizmetleri sayfamızı ziyaret ediniz hofsilk.com .  

Siparişinizi verdiğinizde, eğer e-posta adresinizi belirttiyseniz, tarafınıza bir teyit e-postası gönderilecektir. Eğer herhangi bir nedenden ötürü siparişiniz gerçekleştirilemeyecek durumdaysa, tarafınıza ilk fırsatta bilgi verilecektir. Eğer bu sipariş için tarafınızdan ödeme yapıldıysa, bu ödemeyi yapmak için kullanılan aynı yöntemle ilgili miktar tarafınıza iade edilecektir. Eğer herhangi bir nedenden ötürü alternatif bir işlem gerekliyse, bir HOFSİLK yetkilisi, iade konusu için sizinle irtibata geçecektir.

 

 1. Gönderim

HOFSİLK, sipariş alırken ve işleme koyarken azami özeni göstermekte olup siparişinizi, seçmiş olduğunuz gönderi şekline göre Türkiye'de bulunan bir ikamet adresine teslim etmek için tüm çabayı gösterecektir.

HOFSİLK, siparişleri mümkün olan en hızlı şekilde ve sipariş sırasına göre göndermek için tüm gayreti gösterir. Aksi kararlaştırılmadıkça, siparişinizin teyidiyle birlikte, hafta içi saat 16:30’ a kadar verilen siparişinizin, Pazar ve tatil günleri hariç olmak üzere 7-9 iş günü içerisinde teslim edilmesi amaçlanmaktadır. Öte yandan, teslimatın belirtilen zaman dilimi içerisinde yapılması amaçlansa da, beklenmeyen olaylar nedeniyle bu süre uzayabilir. Teslimat süresi hiç beklenmese de 30 günü aşarsa, siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Kişiye özel üretilen siparişleriniz için imalat süremiz 7 ile 9 iş günüdür. Ürününüz üretildikten sonra 10 ile 15 iş günü içerisinde elinizde olacaktır.

Zaman zaman koleksiyonlarımızı satış tarihinden önce sizlerle paylaşıp ön sipariş alıyoruz. Ön sipariş ürünlerinde teslim süreleri, ilgili koleksiyon ve ürüne ait satış sayfasında ilan edilen satış tarihinden sonra başlayacaktır.

Sipariş vermeden önce, beklenen teslimat ile ilgili detaylar tarafınıza bildirilecektir. Siparişinizi verdiğinizde, eğer e-posta adresinizi belirttiyseniz, tarafınıza, beklenen teslimat detayları ile ilgili SMS ve bir teyit e-postası gönderilecektir.

Gönderim süreci ile ilgili tüm bilgileri Hofsilk.com adresinde bulabilirsiniz.

Siparişiniz programlanan tarihte ulaşmazsa, lütfen +90 532 300 85 20 nolu telefondan veya support@hofsilk.com e-posta adresini kullanarak Hofsilk Müşteri Hizmetleri ile görüşünüz.

 

 1.  Siparişin Müşteri Tarafından İptali

Sipariş verdiğiniz tarihten, sipariş edilen ürünün tarafınıza ulaşması itibariyle 14 gün sonrasına kadar, siparişi iptal edebilir veya ürün iadesi yapabilirsiniz. Ürünlerin ödemesini yaptıysanız, tarafınıza, bir ürün iade bedelinin oluşmuş olması durumunda ücret iadesi yapılacaktır. İade prosedürü ile ilgili tüm bilgileri hofsilk.com adresinde bulabilirsiniz.

Siparişinizi iptal veya iade etmek isterseniz, hofsilk.com üzerinden iade talebinizi ilettiğinizde, sipariş numaranız ve sipariş mailiniz ile birlikte,  iade sebebinizi ekleyerek iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Faturanız ile birlikte hazırladığınız ürün paketini anlaşmalı kargo firması vasıtasıyla ücretsiz yahut diğer kargo firmaları aracılığıyla ücreti tarafınıza ait olmak üzere Meclis Mah. İlknur Sk. No: 9 Sancaktepe/İstanbul iade adresimize gönderebilirsiniz.

Ürünlerin ya da ürünleri geri gönderdiğinize dair belgenin tarafımıza ulaşmış olması şartıyla, mümkün olan en kısa süre içerisinde ya da iptal bildiriminizin tarafımıza ulaşmasını takip eden en geç 14 gün içerisinde, ödeme yaparken kullandığınız aynı yöntemle tarafınıza iade yapılacaktır.

 

 1. Sipariş İptali ve İade Koşulları/İstisnaları

HOFSİLK, tüm ürünlerin tarafınıza ulaşmış oldukları haliyle iade edilmeleri şartıyla, 5. bölüm (Sipariş İptali) gereğince iadesi yapılan tüm ürünlerin ücretini eksiksiz olarak iade etmeyi taahhüt eder. Bu çerçevede ürünler zarar görmüş, bozulmuş, solmuş, tahrif olmuş veya yıpranmış (ürünü deneme amaçlı kullanım dışında) olmamalı, etiketleri sağlam ve eksiksiz halde olmalıdır.

Kullanılmamış olsa dahi isteğiniz veya kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim ve tüm türevleri, tek kullanımlık ürünler, şekil değişikliğine uğramış ürünler, tahrip edilmiş ürünler, size teslim edilmesinin ardından tarafınızdan ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerin iadesi mümkün değildir. Kişisel kullanım ürünleri, iç giyim ürünleri, vb. ürünlerin iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

Külotlar, tangalar, bodysuitler ve mayolarda hijyen dolayısıyla değişim ya da iade yapılmamaktadır. Kişiye özel nakışlı ürünlerin iadesi ya da değişimi yapılamamaktadır.

 1. Ödeme yöntemleri

Ürünlerin ödemesini aşağıda belirtilen farklı şekillerde yapabilirsiniz.

Kredi kartı veya banka kartı
Ödeme bilgilerini, sipariş verdiğiniz anda, geçerli bir kredi kartı veya banka kartı: (VISA, MasterCard veya Amex) kullanarak girebilirsiniz. İlgili tutar hemen kartınızdan çekilecektir. HOFSİLK, kredi kartının veya banka kartının geçerliliğini, sipariş bedeline ilişkin olarak kredi durumunu, ve alıcının adres bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etme hakkına sahiptir. Bu kontrollerin sonucuna bağlı olarak siparişler tarafımızdan reddedilebilir.

Diğer:
HOSCOIN
Websitesinden yapacağınız alışverişin tamamını ya da bir kısmını hofsilk.com üzerinden kazanmış olduğunuz Hoscoinler ile ödeyebilirsiniz. Hoscoin kazanma yollarıyla ilgili daha fazla bilgiyi ve diğer ödeme metotlarıyla nasıl birleştirebileceğinizi hofsilk.com’ dan öğrenebilirsiniz.

Doğru bir e-posta adresi verme ve e-posta adresinizin değişmesi durumunda HOFSİLKe konuyla ilgili bilgi verme yükümlülüğünüz bulunmaktadır.

 

 1. Yükümlülük Sınırımız

Bizim sorumluluğumuzun kısıtlanması ve hariç tutulmasının hukuksuz olacağı durumlarda işbu Şartlardan hiçbiri HOFSİLK'nin sorumluluğunu hariç tutamamaz veya kısıtlayamaz.

HOFSİLK, bize veya çalışanlarımıza ve yetkililerimize ait bir ihmalden kaynaklanan ölüm veya kişi yaralanmalarından doğacak yükümlülükleri kabul eder. Tarafımızca veya çalışanlarımız veya yetkililerimiz tarafından yapılacak hatalı beyan ve bilgilendirmelerden doğacak yükümlülük bize aittir.

Buradaki Şartların ihlal edilmesi durumunda, yalnızca, bu ihlalin makul şekilde öngörülebilir bir neticesi olan kayıplar için yükümlülük tarafımızca kabul edilecektir.

HOFSİLK, ana kaybın veya zararın bir yan etkisi olan dolaylı kayıplardan, örneğin kar kaybından veya fırsat kaybından; ya da yangın, sel, fırtına, isyan, sivil kargaşa, savaş, nükleer kaza ve terör olayları da dahil olmak üzere makul kontrolümüz dışında gelişen hadiselerden dolayı işbu Şartlar kapsamında yer alan herhangi bir vecibenin yerine getirilememesinden veya mal teslimi yapılamamasından ötürü sorumlu değildir.

Hofsilk.com üzerinden verilen bir sipariş ile bağlantılı olarak meydana gelen bir kayıp veya zarardan ötürü tarafınıza karşı doğacak azami yükümlülük, siparişinizin toplam bedeli ile sınırlı olacaktır.

HOFSİLKden internet üzerinden satın almış olduğunuz bir ürün ile sorun yaşıyorsanız ve sorununuzu HOFSİLK nezdinde çözemediyseniz, şikayetinizi Tüketici Hakem Heyeti’ ne iletmelisiniz.

 

 1. Renkler ve ölçüler

Ürün kompozisyonu ve renkleri de dahil olmak üzere, ürün özelliklerimizi doğru bir şekilde teşhir etmek için tarafımızca tüm makul çaba gösterilmektedir.  Görmüş olduğunuz renk bilgisayar sisteminize bağlı olacaktır ve bilgisayarınızın bu renkleri doğru şekilde gösterdiği tarafımızca garanti edilemez.

Hofsilk.comda gösterilen bir ürünün ölçüleri, o ürüne ilişkin modeli veya kesimi daha iyi anlamanızı sağlamak amacıyla belirtilmiş yaklaşık değerlerdir ve aldığınız ürünün tam ölçülerinin de bu şekilde olacağına dair bir garanti söz konusu değildir. Bir ürünün nihai ölçüleri, üretiminde kullanılan materyale göre değişiklik gösterebilir.
 

 1. Ürün Garantisi

Satın almış olduğunuz ürünlerde kusurlar varsa, HOFSİLK yürürlükteki tüm zorunlu garanti düzenlemelerinin gereğini yerine getirecektir. Göndermiş olduğumuz ürünlerde, nakliye esnasında meydana gelen hasar da dahil olmak üzere belirgin malzeme veya imalat hataları olduğuna dair bir şikayetiniz varsa, lütfen bizi bilgilendiriniz ve hofsilk.com adresindeki iade linkini kullanarak ürünleri gecikmeden iade ediniz.

 

 1. Devir ve Temlik

HOFSİLK, ödeme taksitleri de dahil olmak üzere malların teslimiyle bağlantılı olarak ortaya çıkabilen her türlü talebi üçüncü şahıslara devir veya rücu etme hakkına sahiptir.

 

 1. Bölünebilirlik

İşbu Şartların herhangi bir kısmının kanunen geçersiz olması veya herhangi bir mahkeme veya yasal makam tarafından hükümsüz kılınması durumunda, geride kalan Şartlar geçerli olmaya devam eder.

 

 1. Hak Sahipliği

Hofsilk.com’daki ticari markalar ve telif hakları da dahil olmak üzere tüm fikri mülkiyet hakları, House of Silk Tekstil Ltd.Şti.’ ne  ve grup firmalarına veya lisans sahiplerine ait olmaya devam eder. HOFSİLK’in izni olmadan, Hofsilk.com’un veya içeriğinin ticari olmayan kendi kişisel kullanımınız dışında herhangi bir şekilde kullanılması, bu içeriğin bütünüyle veya kısmen kopyalanması veya saklanması da dahil olmak üzere yasaktır.

 

 1. Şirket bilgileri

House of Silk Tekstil Ltd.Şti.
Genel merkezi: Meclis Mah. Semih Sancar Cad. No:9/1 Sancaktepe/İst.
Sicil numarası: İTO sicil no 429897-5
Vergi numarası:4641932195
İrtibat Bilgileri: Hofsilk Müşteri Hizmetleri

E-posta:  support@hofsilk.com
Telefon: +90 532 300 85 20